Balandžio 25 d. Klaipėdos rajone įvyko konferencija „Vietinis maistas – pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“. Kartu LKTA nariai aidarė XXVI-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
Kaimo turizmo sodybose dažniausiai lankosi vietiniai keliautojai, tik mažas procentas turistų sudaro užsieniečiai. Vietinio maisto vartojimo kultūra atsiranda iš žinojimo, kas yra vietinis produktas, kodėl jis naudingas ir galimybės rinktis kuo daugiau vietinių produktų bei patiekalų. Kaimo turizmo sodybos yra puiki terpė auginti vietinį maistą atpažįstančius vartotojus. Bus poreikis, atsiras ir didesnė pasiūla. Keliautojai ragaudami vietinį maistą sužino kulinarines tradicijas, papročius, pagilina žinias ir praturtina savo patirtį. Lietuvos gastronominis potencialas yra didžiulis, belieka tik kiekvienam maisto gamintojui atrasti tinkamus receptus, atsižvelgiant į ingredientų lokalumą ir sezoniškumą. Genialumas slypi paprastume! Tad apie tai konferencijos metu ir norėjome kalbėti su LKTA nariais, kaimo turizmo verslininkais.
Konferenciją pradėjome su Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorės Daivos Buivydienės bei sodybos „Župė“ savininko Žydrūno Daugėlos sveikinimo žodžiais.
Pagrindinis renginio lektorius šefas, „Kazanas ant ratų“ direktorius Darius Glušauskas kalbėjo apie Lietuvos gastronominį turizmą, pasidalino savo žiniomis ir patirtimi bei skaitė pranešimą “Vietinis maistas – viena svarbiausių sudėtinių dalių”. Savo įžvalgomis pasidalino ir Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė, kuri mums papasakojo apie “Gastronominio turizmo sektoriaus bendradarbiavimo galimybės” ir pristatė naują turizmo informacijos centro leidinį „Kulinarinės kelionės po Klaipėdos rajoną. Didžioji ir Mažoji Lietuva“.
Po pranešimų diskutavome apie vietinio maisto gamintojų naujus produktus ir paslaugas. Smagios diskusijos buvo tik įžanga į mūsų tolesnę gastronominę kelionę – praktinį seminarą „Maisto gaminimas kaimo turizmo sodyboje”. Virtuvės šefas dalyviams pristatė naują požiūrį į sezoninę virtuvę ir pasiūlė netikėtus produktų derinius. Renginio metu dalyviai patys stojo į virėjo poziciją ir išmėgino kazaną, drauge visi virėme vengrišką guliašą. Mūsų tikslas buvo parodyti, jog gana greitai ir paprastai galima pagaminti aukštos kokybės patiekalus, kurie sodybos šeimininkui gali atnešti labai daug pridėtinės vertės.
Renginio metu kaip visuomet kalbėjome apie geruosius KPP pavyzdžius bei pristatėme leidinius, kuriuose jie aprašyti. Taip pat konferencijos metu vyko kontaktų mugė „Narys nariui“, kurioje užsimezga nuostabūs bendradarbiavimo projektai. Šį kartą savo paslaugas pristatė net 10 paslaugų teikėjų: