Kaimo turizmas

Praėjusią savaitę turėjome dar vieną BASCIL projekto susitikimą Radviliškio rajone.

Šio susitikimo metu didelis dėmesys buvo skirtas sidro gaminimui. Baltijos regione sidro tradicijos dar tik kuriasi, bet matome, kad kaimo turizmo sodybose turime puikias sąlygas gaminti sidrą ir norime skatinti išnaudoti šį potencialą.

Iš tiesų, susitikimo temą padiktavo mūsų kolegos iš Latvijos ir Norvegijos. Gegužės mėnesį lankėmės Norvegijoje (BASCIL projekto rėmuose), kuomet keliavome Norvegijos sidro keliu, lankėme ūkius ir išgirdome istorijas kaip viskas kūrėsi ir kaip šis produktas tapo sėkmingu ir itin patraukliu turizmo pasiūlymu. Prieš keletą savaičių Rygoje vyko Šiaurės šalių sidro apdovanojimai bei buvo surengta konferencija, kurią vainikavo sidro ūkių lankymas. Taip pat susipažinome su Latvijos kaimo turizmo asociacijos projektu „Sidro kelias“. Išgirstos istorijos iš ties įkvepė ir tikime, kad Lietuvoje galime kurti panašius turistinius produktus.

Todėl gautas žinias parvežėme namo, sukvietėme į projektą įsitraukusias organizacijas bei kitus suinteresuotus dalyvius ir pasidalinome įgyta patirtimi. Taip pat į susitikimą atvyko ekspertas, kuris supažindino su skirtingomis sidro rūšimis, gamybos būdais, pamokė kaip vertinti sidrą. Svarbu paminėti, kad seminaro dalyviams sidrą pateikėme kaip pavyzdį, akcentuodami, jog bet kokį maisto produktą galime padaryti prieinamu ir patraukliu kelionių objektu.

Be to, norime pasidžiaugti, kad kontaktų mugės tradicija niekur nedingo. Dalyviai vėl atsivežė ir pristatė savo produkciją, surengė degustacijas. Ragavome unikalių kūrėjų vaišių – „50 Arų. Darbo ir džiaugsmo“, „Dijo ūkis“, „Šlėvės ūkis“, Kavinė „Gar2ma“, „Skėmių traktierius“, „Kaimiškos gėrybės iš Pociūnėlių“ bei pačios sodybos „Panekelpių kaimas“ vaišės.

 

 

 

 

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.