Rugsėjo 20 d. suorganizavome pirmą mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Radviliškio rajone, sodyboje „Panekelpių kaimas“.
Pasaulyje savo populiarumo viršūnę pasiekęs jau prieš keletą metų, kulinarinis turizmas sparčiai auga ir Lietuvoje. Nereikia galvoti, kad kulinarinis turizmas, tai geriausių, aukščiausiai įvertintų restoranų lankymas. Visų pirma tai – unikalių, autentiškų ir įsimintinų kulinarinių vietų išbandymas. Nuolat analizuodami rinką, žinome, kad sodybos ir smulkūs ūkininkai vis dar pilnai neišnaudoja šios srities kaimo turizmo versle. Todėl pradėjome Lietuvos kaimo tinklo renginių komunikacijos projektą „Kaimo turizmo vaidmuo kaimo plėtros procesuose – kulinarinio turizmo ir vietinių maisto produktų vartojimo skatinimas“, kuriuo siekiame skatinti ūkininkų, kaimo turizmo paslaugų teikėjų, smulkių gamintojų kaime, kaimo bendruomenės ir gyventojų bendradarbiavimą, pasiūlydami jiems naujas veiklas, įtraukiant kulinarinį paveldą ir skatinant vietinių maisto produktų vartojimą.
Susitikimo metu Radviliškyje dalinomės gerąja Lietuvos patirtimi bei žiniomis, parsivežtomis iš Norvegijos ir Latvijos kolegų, bei diskutavome kaip gaminamus maisto produktus padaryti prieinamu ir patraukliu kelionių objektu. Tuo pačiu su seminaro dalyviais aplankėme Pociūnėlių miestelio bendruomenės projekto „Kaimiškos gėrybės iš Pociūnėlių“ gamybos vietą bei sulčių spaudyklą.
Renginio programa
10:30-11:00 Dalyvių registracija
11:00–11:45 Vietinis maistas – viena svarbiausių turizmo sudėtinių dalių
11:45-12:30 Kulinarinio turizmo gerosios patirties pavyzdžiai
12:30-12:50 Kavos pertrauka
12:50-13:35 Kokia kulinarinio turizmo patirtis Lietuvoje?
13:35-14:20 Bendradarbiavimo galimybės siekiant skatinti vartoti vietinius maisto produktus
14:20-15:00 Diskusijos
Dar 2 seminarų ciklai planuojami šių metų pabaigoje. Sekite informaciją!
Projektui įgyvendinti skiriama iki 47 705,00 Eur (su PVM) dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 40 549,25 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 7 155,75 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.